Presunout na hlavní obsah

9. srpen 2021

Výsledky našich sportovců na OH Tokio 2020

Olympijské hry v Tokiu 2020 jsou minulostí. A jak se dařilo reprezentantům resortního sportovního centra VICTORIA VSC MŠMT? Naši sportovci se podíleli na celkovém počtu 11 medailí pro českou výpravu hned šesti cennými kovy!

ATLETIKA

Markéta Červenková vrhla kouli do vzdálenosti 17,33m a umístila se na 25. místě

Tereza Ďurdiaková v závodě na 20km chůze obsadila s časem 1:36.58 celkové 30. místo.

V závodě na 50km chůze Vít Hlaváč obsadil s časem 4:15.40 43. místo, Lukáš Gdula obsadil ve stejném závodě s časem 4:33.06 46. místo.

Reprezentantka v maratonu Tereza Hrochová obsadila celkové 58. místo v čase 2:42.25.

Romana Maláčová překonala v kvalifikaci tyčkařek laťku ve výšce 440 cm. Celkově obsadila 23. pozici.

Halový mistr Evropy z roku 2021 Tomáš Staněk předvedl ve vrhu koulí výkon 20,47m, což stačilo na celkové 17. místo.

Desetibojař Jiří Sýkora dokončil soutěž na 17. místě s 7943 body.

Lada Vondrová zaběhla na Hrách svůj osobní rekord na trati 400m v čase 51.14s. Celkově se umístila na 23. místě.

BASKETBAL

Basketbalista Ondřej Sehnal se na vítězství nad Iránem 84:78 podílel jedním doskokem a jednou asistencí za 3:38 min. Při porážce nad Francií 77:97 odehrál Ondřej 6:35 min. a stejně jako proti Iránu si připsal v utkání jeden doskok a jednu asistenci. V závěrečném vystoupení proti hvězdnému výběru basketbalistů USA si při porážce 84:119 zapsal za 11:35 min. 5 bodů a 1 doskočený míč.

BEACHVOLEJBAL

Náš nejúspěšnější ženský beachvolejbalový pár ve složení Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková bohužel postihla sportovní tragédie. Z důvodu nákazy nemocí covid19 u Markéty Nausch Slukové a jejich trenéra Simona Nausche nebyl našemu páru umožněn start v turnaji a ten tak pro něj skončil dříve, než začal.

Ani mužské části českého beachvolejbalového týmu Ondřeji Perušičovi a Davidu Schweinerovi se bohužel nevyhnula nucená karanténa. To znamenalo kontumaci prvního zápasu s reprezentanty Lotyšska Plavins/Tocs. Na rozdíl od beachvolejbalistek se naší dvojici podařilo nakonec zapojit do turnaje. V druhém zápasu byl jejich návrat na hřiště úspěšný, když porazili Mexickou dvojici Gaxiola/Rubio 2:1 na sety. V závěrečném zápase o postup ze skupiny naše dvojice bohužel nestačila na Rusy Krasilnikov/Stojanovskij a po výsledku 1:2 na sety se s turnajem rozloučila.

CYKLISTIKA

V silničním závodě obsadila Tereza Neumanová 33. míso v čase 7:02.

GOLF

Golfista Ondřej Lieser dohrál turnaj jednotlivců na konečném 60. místě (+10) Na odehrání všech 4 kol potřeboval celkem 294 ran.

JUDO

Judista Lukáš Krpálek se zapsal do dějin svého sportu, když jako první po olympijském triumfu v polotěžké váze zvítězil i v kategorii nad 100 kilogramů. V semifinálovém utkání svedl reprízu finále MS 2019 s domácí hvězdou Hisajošim Harasawou. Taktické utkání se rozhodlo až po téměř osmi minutách boje. V prodloužení zvaném zlatém skóre se Lukášovi povedlo získat wazari.

Ve finálovém souboji si Lukáš Krpálek připsal wazari, přešel do držení a Gruzínce Tušišviliho, s nímž před tím dvakrát prohrál, dokázal znehybnět na předepsaných deset vteřin. To znamenalo jediné – Ippon a další olympijské zlato!

KANOISTIKA SLALOM

Kajakářka Kateřina Minařík Kudějová zajela v semifinále olympijského závodu 15. nejrychlejší čas, což bohužel nestačilo na postup do 10 členného finále.

Do finále závodu vodních slalomářů vstoupil Jiří Prskavec jako úplně poslední a v čase 91,63 sekundy suverénně vyhrál před Slovákem Grigarem, kterého v poslední jízdě překonal o 3,22 sekundy. K bronzu z Ria 2016 tak přidal druhou olympijskou medaili, tu nejcennější. Jirka je zároveň teprve třetím kajakářem v historii, kterému se podařilo získat olympijskou medaili na dvou po sobě jdoucích olympijských hrách.

Singlkanoista Lukáš Rohan vybojoval stříbro ve svém olympijském debutu. Ve finále dorazil do cíle s časem 101,96 sekundy.

LUKOSTŘELBA

Lukostřelkyně Marie Horáčková obsadila v kvalifikaci s počtem 636 bodů 34. místo z 64 závodnic. V první eliminaci prohrála s Japonkou Nakamuravou 2:6.

PLAVÁNÍ

Plavecká štafeta na 4x100 VZ ve složení Seemanová, Apostalon, Horská a Janíčková se umístila s časem 3:42.40 na 14. místě

Kristýna Horská na trati 200m prsa prolomila český rekord (2:25,03) a obsadila 19. místo. V semifinále 200 PZ (2:12.85) obsadila 16. místo.

Simona Kubová skončila v rozplavbách 100m znak (1:01,35) na konečném 27. místě. V závodu na 200m znak se umístila s časem 2:25.81 na 25. místě.

Jan Micka na 800m VZ skončil s časem 7:59,04 na 28. místě. V závodě na 1500m VZ doplaval jako 23. v čase 15:17.71.

V nabité disciplíně na 200m kraul se podařilo Barboře Seemanové dostat do finále. Potvrdila tak pozici nejlepší Evropanky, posunula český rekord a mezi světovými esy dohmátla jako šestá v čase 1:55,45. Na trati 100m VZ zaplavala Barbora v čase 53.98 a umístila se na celkovém 21. místě stejně jako na trati 50m VZ, kde zaplavala 24.92.

Jan Šefl z rozplavby na motýlkářské stovce na olympijských hrách v Tokiu do semifinále nepostoupil. S časem 52,52 skončil 37. místě.

ŠERM

Fleretista Alexander Choupenitch připomněl starou slávu klasického olympijského sportu. Jen několik desítek minut před duelem musel vstřebávat semifinálovou porážku. Vyrovnal se s ní ale skvěle. Souboj o třetí místo soutěže fleretistů proměnil v jednoznačnou záležitost a slaví olympijský bronz! Domácího Takahira Šikineho zdolal 15:10.

Kordista Jakub Jurka vypadl v 1. kole po těsné prohře 14:15 s domácím Japoncem Minobem.

TENIS

Ve dvouhře zahrála úžasný stříbrný turnaj Markéta Vondroušová, jejíž nominace vzbuzovala před olympiádou kontroverze. Do Tokia se totiž Markéta kvalifikovala jen díky tzv. zmraženému žebříčku. V době uzávěrky byla až pátou Češkou za Karolínou Muchovou, další členkou VICTORIA VSC, na kterou letenka nezbyla. Během parádního tažení ve třetím kole vyřadila i domácí megahvězdu Naomi Ósakaovou a nestačila až ve finále na Švýcarku Belindu Bencic.

Kateřina Siniaková se svou parťačkou Barborou Krejčíkovou navázaly na skvělé období a vyhrály pro český tenis ve čtyřhře historické zlato.

VESLOVÁNÍ

Dvojskifařky Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová dojely do cíle finále „B“ jako 4., veslařky si tak z Tokia odvezly konečné 10. místo.